To hlavní z Laosu Zájezdy Laos - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Laos

název zájezdu: To hlavní z Laosu


Země:
 
Laos
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: dobrodružný, za historií, za památkami
Strava: Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 29.04.2018
Konec zájezdu: 10.05.2018
Počet nocí: 11
Průvodce: Anglicky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
87 500,- KčCena zájezdu za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
1 490,- KčVolitelné připojištění (storno, zavazadla atd.)

Cena zahrnuje:
 
Letenku z Prahy s přestupy do Luang Prabangu a zpět z Vientiane v optimální knihovací třídě včetně letištních tax a palivových příplatků
Letenky na vnitrostátní přelety v Laosu včetně všech poplatků
Ubytování ve dvoulůžkových hotelích (3* či 4*)
Stravování dle programu
Vstupy dle programu
Asistenci a výlety s místním anglicky mluvícím průvodcem
Základní zdravotní pojištění
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
Vstupní víza do Laosu (vyřizuje se po příletu – poplatek zhruba 40USD na osobu)
Volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd.): 1490 Kč na osobu
Spropitné a osobní výdaje
Výdaje neuvedené v „cena zahrnuje“

Poznámka:
 
Vydejte se poznat to hlavní ze země slonů, navštivte bývalé královské město Luang Prabang, zavítejte do zapadlé jižní provincie Champasak a do nejklidnějšího hlavního města světa Vientiane.


  

Další termíny


29.04.2018 - 10.05.2018 12 dní od 87 500,- Kč  
13.05.2018 - 24.05.2018 12 dní od 87 500,- Kč  

program zájezdu


1. den: ODLET
 Laos

Odlet z Prahy do Dubaje, Bangkoku a dále do Laosu.

  

2. den: LUANG PRABANG
 Laos

Přílet do Luang Prabangu v podvečerních hodinách. Po příletu a vyřízení nezbytných formalit na letišti se přepravíte na hotel.

  
   

   

3. den: LUANG PRABANG
 Laos

Po snídani navštívíte Tradiční centrum umění a etnologie, kde získáte základní informace o Laosu, jeho lidu a kultuře. Poté se vydáte po silnici na 45 minut dlouhou cestu okolní krajinou a příjemnými vesničkami k vodopádům Kuang Si. Po mírné asi desetiminutové chůzi dorazíte na soukromý piknik, oběd, který na vás bude čekat na oblíbeném místě s výhledem na přírodní kaskádové tyrkysové bazény vodopádů. Zde budete mít dost času si vychutnat nejen snídani, ale i samotné vodopády a třeba se mezi nimi i vykoupat. Před odjezdem zpět navštívíte svatyni medvěda, která je vedle vodopádů. V současné době zde ve svatyni žije 23 asijských černých medvědů, kteří byli zachráněni před pytláky. Poté se vydáte zpět do Luang Prabangu.

  
   

   

4. den: LUANG PRABANG
 Laos

Po snídani na hotelu zahájíte celodenní prohlídku města u bývalého královského paláce, nyní Národního muzea, kde budete zkoumat historii Laosu a pak se přesunete k Wat Mai, chrámu proslulému svými zlatými reliéfy. Poté navštívíte Wat Xieng Thong, nejuctívanější chrám v Luang Prabang. Nachází se na konci poloostrova, v blízkosti Mekongu. Tento chrám byl postaven v roce 1560 králem Setthathirat a je vyzdoben krásnými mozaikami. Po obědě navštívíte Wat Visoun, nejposvátnější chrám ve městě, který byl zcela přestavěn v roce 1887 poté, co byl zničen po invazi černých praporů ze severu. Na nádvoří Wat Visoun stojí Melounová stúpa ve tvaru ovoce, z něhož má své jméno. Dále budeme pokračovat k Wat Aham, který byl postaven v roce 1500 a Wat That. V podvečer vystoupáte 328 schodů na horu Phousi kde si vychutnáte západ slunce nad městem a okolní krajinou. Svůj výletní den zakončíte zastávkou na trhu místních horských kmenů.


  
   

   

5. den: LUANG PRABANG - Plavba po Mekongu
 Laos

Po snídani přejedete k nedalekému říčnímu molu a na palubě tradiční říční lodě se vydáte na dvouhodinovou plavbu malebnou krajinou po řece Mekong k jeskyním Pak Ou. Tam si prohlédnete tisíce pozlacených sošek Buddhů napěchovaných do dvou jeskyní vytesaných z vápencového útesu. Sochy jsou různě velké, od malých několikacentimetrových sošek až po sochy velikosti člověka a pohled z ústí jeskyně nám nabídne úžasný výhled na řeky Mekong a Nam Ou. Jeskyně jsou také cílem místních poutníků, zejména v období laoského Nového roku. Cestou se zastavíte v tradiční laoské vesnici Ban Xang Hai. Na palubě se během cesty zpět bude podávat oběd ve formě tradičních laoských jídel. Pozdní odpoledne a večer budete moci využít k individuální prohlídce Luang Prabangu.

  
   

   

6. den: LUANG PRABANG – PAKSE - CHAMPASAK
 Laos

Po snídani vás čeká transfer na letiště a vnitrostátní přelet do Pakse na jihu Laosu. Poté se přesunete do Champasaku k ubytování.

  
   

   

7. den: CHAMPASAK – 4000 ostrovů
 Laos

Ráno po snídani vyrazíte na celodenní výlet po oblasti Sipandon (4000 ostrovů), kde se řeka Mekong roztahuje do šířky 14 km a vytváří tisíce malých ostrovů. Nejprve pojedete autem do vesnice Ban Nakasan a odtud odplujete na poklidný ostrov Done Khone, kde je několik plantáží a malých vesniček. Na západě ostrova v těsné blízkosti kambodžské hranice navštívíte vodopády Lippi. Místní lidé věří, že tyto vodopády jsou pastí na zlé duchy. Ostrovy hrály důležitou roli v době francouzského kolonialismu, jelikož spojovaly Laos s Kambodžou a Jižním Vietnamem. Další pokračování výletu bude na lodi, ze které budete moci pozorovat velmi vzácné sladkovodní delfíny, pokud budete mít štěstí. Nejúžasnější na plavbě je ale stejně možnost pozorování poklidného života místních obyvatel v tomto zapomenutém kraji. Před západem slunce se poté vrátíte zpět do Champasaku.

  
   

   

8. den: CHAMPASAK – Bolaven Plateau
 Laos

Po snídani vyrazíte do Bolaven Plateau, hornaté oblasti, která je domovem desítek horských kmenů, vodopádů a čajových a kávových plantáží. První zastávky jsou u vodopádů Tad Fane a Tad Yuang. Tyto působivé vodopády se nachází na okraji chráněné oblasti Dong Hua Sao. Dále navštívíte Paksong, malé hlavní město kávy, a Sinouk Coffee Resort, kde se od místních odborníků dozvíte o způsobech pěstování a zpracovávání kávy. V odpoledních hodinách si prohlédnete město Pakse s několika pozůstatky francouzského období a pak se přesunete po silnici k prohlídce Wat Phou.

  
   

   

9. den: PAKSE – VIENTIANE
 Laos

Po snídani přejedete do Pakse na letiště k vnitrostátnímu letu do Vientiane. Po příletu budete přepraveni do hotelu a ubytujete se.

  
   

   

10. den: VIENTIANE
 Laos

Po snídani vás čeká celodenní prohlídka hlavního města Laosu. Ta začne u Wat Sisaket, jediného chrámu ponechaného beze změny po siamské invazi v roce 1828. Je to jeden z nejkrásnějších chrámů v hlavním městě, a jeho svěží teakem pokryté chodby jsou plné tisíci miniaturních soch Buddhů. Dále se přesunete k nedalekému Phra Keo Wat, který se používá jako náboženské muzeum a zobrazuje sbírku laoských a khmerských uměleckých děl. Nedaleko se nachází Prezidentský palác. I když není možné ho navštívit uvnitř, je to dobrý příklad koloniální minulosti města, jelikož tato budova dříve sloužila jako palác francouzského guvernéra. Před obědem v tradičním laoském stylu v restauraci Makphet ještě navštívíte chrám Wat Simuang, nejpopulárnější chrám ve městě považovaný za strážce ducha města. Poté zavítáte k památníku Patuxay , laoské verzi Vítězného oblouku, kde můžete vystoupat po schodech na střechu a vychutnat si panoramatický výhled na město. Pak budete pokračovat do That Luang, což je nejposvátnější místo v Laosu postavené králem Setthethiratem v 16. století. Chrám se leskne podle toho, jak slunce svítí na jeho do nebe se tyčící zlatou věž. Večer si projdete noční trh na nábřeží Mekongu a ochutnáte občerstvení u jednoho z mnoha místních pouličních stánků.

  
   

   

11. den: VIENTIANE
 Laos

Po snídani vyrazíte na asi 45 minutovou cestu k Buddhově Parku, který je též známý jako Xieng Khuan. Tento neobvyklý park je zaplněný více než dvěma sty buddhistickými a hinduistickými sochami v klidném prostředí podél řeky Mekong. Cestou též uvidíte most přátelství, který slouží jako důležitá spojnice mezi hlavním městě Laosu a sousedním Thajskem. Cestou zpět se zastavíte v Mai Savanh kde navštívíte obchod s tradičními textiliemi z provincií. Odpoledne budete mít ještě trochu volného času a v podvečer odjedete na letiště a odletíte zpět do Evropy.

  
   

   

12. den: PRAHA
 Laos

Přílet do Prahy.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 29.04.2018-10.05.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena zájezdu za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (87 500,- Kč)   osob  
Volitelné připojištění (storno, zavazadla atd.) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Costa del Azahar aktivně - speciální nabídka hotelu Gran Duque
Costa del Azahar aktivně - speciální nabídka hotelu Gran Duque
Španělsko
Gran Duque 4* Hotel
11.05.2018-18.05.2018
All inclusive, pravidelná letecká linka

 19900,- Kč
okruh Ománem s českým průvodcem
okruh Ománem s českým průvodcem
Omán

07.12.2018-14.12.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka

24.09.2018-05.10.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 69990,- Kč
Putování Madeirou s českým průvodcem
Putování Madeirou s českým průvodcem
Portugalsko
Roca Mar
17.08.2018-24.08.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 27900,- Kč